Andrzej Chyra

7,9
39 650 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Andrzej Chyra

Ludzie, Chyra w TOP 100 na świecie?
Co to ma być?

Indyk

uważasz, że to źle?




kickyourdaddy

Według Ciebie Chyra jest w 100 najlepszych aktorów na świecie? Jesli tak sądzisz to pozdro...

Indyk

czy jest/był zasłużenie według Ciebie*
Nie przesadzajmy jak na Polskie warunki aktor dobry, ale na świecie są dziesiątki a wręcz setki lepszych. Powinny być 2 osobne rankingi TOP 100 Polska i TOP 100 Świat

Indyk

Chyra jest według mnie najlepszym polskim aktorem więc uważam że zasługuje na top 100. Może nie na pierwszą 50-tkę ale z pewnością na top 100. Nie wiem czy oglądałeś takie filmy jak DłUG SYMETRIA czy KOMORNIK ale to właśnie je uważam za esencje współczesnego polskiego kina a we wszystkich świetną rolę miał właśnie Chyra.

Indyk

Ja uważam, że Chyra gra rewelacyjnie zarówno w filmach(np. "Komornik"), jak i w teatrze i jest jednym z najlepszych polskich aktorów. Wiadomo, że na świecie można by znaleźć wielu lepszych (wogóle na świecie być może jest wielu wybitnych aktorów, którzy są nie znani, np. bo grają tylko w teatrach lub w lokalnych filmach, więc ich nie ocenimy, a biorąc pod uwagę ich talent mogli by być w tym rankingu.)Ja naprawdę się nie dziwię, iż ten kto oglądał filmy z Chyrą daje mu wysokie noty, i że z głosownia Polaków wynikło, iż jest on tak wysoko. Zgadzam się natomiast z tym, że powinny być dwa rankingi TOP 100 Polska i TOP 100 Świat. Wtedy Chyra byłby wysoko w polskim rankingu, a nie byłoby go w światowym i wszystko byłoby ok.

Indyk

może faktycznie top 100 na świecie to za wysokie progi, ale fakt faktem, jest jednym z najlepszych aktorów średniego pokolenia, o ile nie najlepszym.. jeśli się mylę, podajcie przykład lepszego polskiego aktora (pomijając wyjadzaczy, typu śp holoubek etc etc etc) od niego

kickyourdaddy

Przepraszam bardzo, a niby dlaczego top 100 na świecie to za wysokie progi? Czy już nasi polscy aktorzy to są ble, a reszta świata to geniusze? I musi być tworzona od razu osobna kategoria dla Polski?
Chyra to wybitny aktor, a te całe top 100 to i tak jest mało obiektywne i można je o kant dupy potłuc. Wystarczy spojrzeć tylko... marny Bruce Willis - 8 pozycja, natomiast świetny Kevin Spacey - 13 miejsce. Tomeczek Hanks - 11 w rankingu to by mógł buty pucować naszemu Andrzejowi Chyrze. Taka jest prawda, dlatego może i dobrze się stało, że Pan Chyra teraz jest poza tą całą fałszywą listą.

Sidious_

tak jest, zgadzam się w 100%. willis to bardzo kiepski aktor, tylko wszyscy myślą, że gra dobrze... chyra i wielu polskich aktorów zasługuje na pierwsza setkę...

Indyk

pamiętajmy, że jest to bardzo subiektywna lista, i miejsce na niej nie ma nic wspólnego z jakością gry aktorskiej.

kickyourdaddy

Czytając opinię, niektórych użytkowników wnioskuje, że wszystko co Polskie na nic nie zasługuje. Dlaczego?

Indyk

Według mnie zasłużenie, choć aktualnie chyba znajduje sie nieco dalej w rankingu...

Indyk

o rany, teraz bym tak nie napisała

Indyk

Aktualnie Andrzej Chyra jest najlepszym polskim aktorem.
Lecz popieram wypowiedź wyżej: Powinny być dwa osobne rankingi. Ale takie, żeby ten osobny z polskimi aktorami mógł wpływać na ogólny.


Wracając do Chyry:Nie grał w tasiemcu. To chyba dobrze?

Urbanovski

Ja jednak nie chciałbym dwóch rankingów(film rozumiem gdyż ciężko porównywać produkcje o budżetach 4 i 144 mln dolarów)ale aktorstwo to inna bajka.Nawet w niskobudżetowym filmie aktor może wypaść świetnie.Nie uważam też żeby polscy aktorzy odbiegali jakoś od zagranicznych.Chyra,Kondrat czy Maklakiewicz,czegoś im brakuje?

pozioml

Oczywiście, że niczego im nie brakuje! Uważam, że Chyra to świetny aktor. A co najważniejsze, bardzo się szanuje. Nie występuje w jakiś głupich programach typu "Taniec z gwiazdami" czy "Jak oni fałszują" (o przepraszam, chyba się pomyliłam, powinnam napisać "śpiewają" ale czy na pewno?). W każdym razie fantastyczny aktor i tyle!

Aha, zgadzam się z przedmówcą - też nie chciałabym dwóch rankingów. Przecież to idiotyzm: "Polska i reszta świata" Jakbyśmy byli gorsi, a nie jesteśmy. Przecież poza celebrytami - ćwierćinteligentami mamy też wartościowych artystów...

Chyra górą i pozdrawiam!

Indyk

niewątpliwy plus


Indyk

Jeśli polacy tworzą liste i według nich jest dobrym aktorem to czemu miałoby go nie być na tej liście?

Indyk

wybacz, ale jeśli nawet aniston była chwilę w top 100 , to chyra zasłużenie sie tam znalazł... ten cynizm jest nie na miejscu.

Indyk

On jest świetny .... :** Super gra , jak dla mnie to najlepiej gra :P:P i dałam mu 10 bo zasługuje i nie dziwie sie że jest w 100....

Indyk

CO jest kwestia jakiegoś aktora w top 100 to zawsze się znajdzie parę osób co twierdzi ,że tak owy nie powinien być na tej liście.PRZY KAŻDYM AKTORZE .. Jeśli aktor zwinął wiele głosów to po prostu zdobył sympatię widzów. Nie każdy spędza czas by krytycznie analizować cała twórczość swojego pupila.
Po czym ty przychodzisz i dajesz swoją opinię proroka twierdząc ,że świat się pomylił i wielka krzywda się stała całej sztuce. v.van Gogha też uznawano za drugorzędnego artystę .Gdy epoka się zmieniła to jego twórczość została uznana za wybitną ..

resistance

Polscy aktorzy są bardzo dobrzy. Mają jednak mniejsze szansę na wielką, międzynarodową sławę, niż hollywoodzcy przedstawiciele tej profesji. A szkoda. A Chyra jest świetnym aktorem. Nie uważam, żeby herezją było jego bytowanie w Top 100.

Indyk

Sądzę że gdyby Chyra urodził się w USA ,to byłby jednym z czołowych aktorów światowych(nie przesadzam) a że jest Polakiem to choćby nie wiem jak byłby dobry to za h*ja nie będzie grał u reżyserów hollywoodzkich i bardzo dobrze przynajmniej nie jest playboyem , ani żadnym lachem typu Tom Cruise co ma ładną buźkę i nic poza tym ; on jest prawdziwym utalentowanym artystą - aktorem z prawdziwego zdarzenia tacy powinni być w top10 , amen.

skyfighter

Zgadzam się. Chyra to świetny aktor, być może najlepszy dziś w Polsce.

GstV

Chyra i Więckiewicz są świetni... dlatego nie dziwi mnie to msc, wręcz przeciwnie. Klasa, klasa, i jeszcze raz klasa!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones